Síla je ve skle

Při volbě celoskleněných dveří či dělících příček ze skla je důležité myslet především na tloušťku daného skla. Moderní a zároveň bezpečnou variantou je kalené sklo, které má vyšší odolnost jeho rozbití je takřka nemožné. Společnost VV SKLO s.r.o., která se zabývá kompletním opracováním skla a je předním českým výrobcem celoskleněných dveří STYLUS z bezpečnostního kaleného skla vám přináší informace o doporučených tloušťkách skla. Přečtěte si článek "Síla je ve skle" a nechte se jím inspirovat, ať již pro realizaci dveří, sprchových koutů či designově zajímavých dělících příček.

… a to do slova a do písmene platí v okamžiku, kdy plánujeme do svých interiérů celoskleněné prvky v podobě dveří či dělících a fixních stěn. V našem připraveném článku se detailněji zaměříme na jednu z nejdůležitějších vlastností bezpečnostního skla - jeho sílu nebo chcete-li tloušťku.

V moderních interiérech, obchodních centrech a administrativních budovách nejsou už celoskleněné dveře nebo celoskleněné dělící příčky ničím, co by s údivem přitahovalo naši pozornost. Moderní trendy, které pevně zakotvily v současném bytovém designu, s sebou přináší stále častější využití skleněných prvků v domácím prostředí. Ovšem není sklo jako sklo. Pro výrobu celoskleněných dveří, stěn nebo sprchových koutů se používá výhradně sklo bezpečnostní neboli kalené, které má díky speciálnímu kalicímu procesu mnohonásobně vyšší odolnost než obyčejná skleněná výplň a jeho rozbití při běžném provozu a pohybu v domácnosti je takřka nemožné. Užití kaleného skla je tedy nosným pilířem v otázce bezpečnosti celoskleněných interiérových produktů, ovšem neméně důležitou je i správné zvolení síly skleněného dílce, z něhož jsou celoskleněné dveře či příčky vyrobeny.

Společnost VV SKLO s.r.o., která se zabývá kompletním opracováním skla a je předním českým výrobcem celoskleněných dveří STYLUS®, fixních příček a dělících stěn z bezpečnostního kaleného skla Vám přináší informace o doporučených sílách skla pro jednotlivé produkty, které jsou v největší míře užívány při bytových realizacích.

Nemůžeme tedy začít ničím jiným než celoskleněnými dveřmi, které jsou do dnešních interiérů voleny nejčastěji. Aby také ne! Zaručují působivou eleganci, dodávají místnostem lehkost a utváří nevšední a zajímavý design. Je prakticky lhostejné, zda si vyberete sklo čiré nebo tzv. ledové sklo Satináto, v obou případech ale platí, že minimální a doporučená síla skla pro klasické jednokřídlé dveře začíná na osmi milimetrech. Výjimkou nejsou ani dveře, u nichž je užito sklo o síle 10 milimetrů. „Existuje také sklo o síle 12 nebo 15 milimetrů, ale taková síla je pro celoskleněné dveře spíše zbytečností. V našem sortimentu najdete nejčastěji dveře o síle osm milimetrů a ta je plně dostačující. Každé sklo, které je použito, je kalené a tím jsou zajištěny všechny jeho bezpečnostní vlastnosti,“ informuje paní Jana Vitešníková, ředitelka společnosti VV SKLO s.r.o.

O trochu vyšší minimální sílu skla už pro sebe vyžadují celoskleněné kyvné a posuvné stěny nebo dveře. K jejich výrobě se používá sklo o síle 10 milimetrů, v některých případech může být i dvanáctimilimetrové. Jakmile je součástí stěny samozavírač umístěný v podlaze, automaticky se volí sklo o síle 10 milimetrů.

Sprchové kouty jsou další kapitolou, pod níž je jednoznačně podepsáno bezpečnostní kalené sklo. „K výrobě sprchových koutů používáme běžně osmimilimetrové sklo na všechny jeho části. Nerozlišujeme funkčnost a náročnost jednotlivých stěn. Jak pro křídla dveří, tak i pro fixní stěny je užita stejná síla,“ informuje paní Vitešníková.

Možná Vás také napadne, jak je to vlastně se skleněnými výplněmi u dveří, od kterých přece jen také určitou úroveň bezpečnosti očekáváme. „Skleněné výplně dveří, tak jak je obvykle známe, mohou a nemusí být z kaleného skla. Obvykle se používá sklo o síle čtyři milimetry, které jako výplň do dveří zcela postačuje. Menší skleněné tabulky kalené sklo nevyžadují, ale pokud si například do rustikálních interiérů vybereme do dveří dekorovanou skleněnou výplň, osazenou třeba dekoračními kameny či jinými doplňky, pak už by určitě stálo za úvahu sklo kalené,“ uvádí závěrem paní Jana Vitešníková.

Kontaktní formulář

Pole označené * je nutné vyplnit.

Prosím, vyplňte správně Vaše celé jméno.
Prosím, napište Vaší emailovou adresu.
Prosím, napište Vaše telefonní číslo. Pouze v číselném formátu.
Neplatný Vstup
Prosím, napište Vaší zprávu.

Ochrana proti spamu

Neplatný vstup

POTŘEBUJETE PORADIT?


Technický specialista

poradenství, konzultace ke specifikaci stavební připravenosti, výběru materiálů, montáže, zaměření
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poptávky a kalkulace

poptávky, kalkulace, nabídky, objednávky, expedice, ekonomicý úsek
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KONTAKT


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Hiwa webové stránky