Skip to main content

Stínící technika

Vyberte si z nabídky horizontálních i vertikálních žaluzií, japonských stěn, roletek den/noc, interiérových roletek, venkovních žaluzií i sítí proti hmyzu
Pro představu o možnostech zastínění Vám zde představujeme základní rozdělení možností zastínění.

Horizontální žaluzie v Pardubicích

Přijďte se podívat a vybrat si k nám do vzorkové prodejny v pardubických Polabinách.
Rádi Vám ukážeme široký sortiment horizontálních žaluzií, jejich možností ovládání a zajistíme jejich montáž.

Budete překvapeni jak skvělou kvalitou,
tak i velmi příznivou cenou!

Dřevěné horizontání žaluzie Dřevěné horizontání žaluzie

Horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie jsou moderní protisluneční i termo-izolační clony, jež zachycují přímé sluneční světlo a umožňují tím regulaci jeho intenzity. Lamely jsou vyráběny z hliníku ve více než třiceti barevných odstínech. Pro svou nenáročnou obsluhu i údržbu jsou již po léta oblíbeným doplňkem mnoha bytů, rodinných domů, ale i kanceláří či lékařských ordinací.

Interiérové žaluzie PROFI LINE

Interiérové žaluzie PROFI LINE


Žaluzie PROFI LINE nejsou pouze klasickými interiérovými žaluziemi doplněnými o horní krycí profil. Jedná se o špičkový výrobek, který svým vzhledem a funkčností splňuje požadavky na zastínění dnešních moderních plastových a Euro oken. Nabízí veškerý komfort jednoduchého ovládání, snadné instalace a údržby bez nutnosti demontáže. Nastavení žaluzie v jakékoliv poloze je možné díky aretačnímu úchytu řetízku, umístěném ve spodní části okna. Žaluzie svým vzhledem plně odpovídají modernímu pojetí okna. Díky kvalitním komponentům a dokonale ukrytým upevňovacím konstrukcím vytváří okno a žaluzie dokonalý soulad jak vzhledový, tak funkční. Moderní vzhled dodá žaluziím kryt horní lišty - Rondo.

Meziskelní horizontální žaluzie

Meziskelní horizontální žaluzie


Meziskelní žaluzie, se montují mezi skla starších typů dřevěných nebo kastlových oken. Vytahování lamel je prováděno pomocí silonové šňůrky, naklápění pak pomocí otočné tyče, která je upevněna na rámu okna.

Interiérové horizontální žaluzie

Interiérové horizontální žaluzie


Konstrukce této žaluzie je podobná jako u předchozího typu, pouze přibyla brzda, která umožňuje nastavení lamel v libovolné výši bez nutnosti aretace šňůrky okolo plastového kolečka. Tyto žaluzie se montují do okenního rámu zevnitř místnosti, takže k jejich eventuální údržbě není potřeba rozebírat okno. Natáčení lamel se provádí průsvitným táhlem.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou dnes samozřejmostí nových domů a moderních domácností. S vertikálními látkovými žaluziemi můžete v místnosti s mnoha prosklenými plochami jednoduše a rychle vytvořit útulnou atmosféru a zároveň se chránit před slunečními paprsky.
Pokud se jedná o obývací pokoj, kuchyň, koupelnu či ložnici, výběr barev a vzorků látek je dosti rozsáhlý, aby uspokojil jakékoliv přání. I pro pracovnu, přijímací kancelář, či jinou místnost lze zcela jistě najít vyhovující řešení.
Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie


Ovládání žaluzií je standardně ruční, ale možné i elektrické, kdy motor je řízen buď spínačem, nebo dálkovým ovládaní. Vertikální žaluzie se vyrábí v pravoúhlých tvarech (čtverec, obdélník). Do šikmin jsou možné rovněž horizontální a vertikální oblouky včetně kombinací těchto tvarů. Dodáváme vertikální žaluzie na kvalitních hliníkových profilech V34, které se uchycují buď do stropu, nebo na stěnu za použití konzoly.

Japonská stěna

Japonské stěny

Japonské posuvné stěny jsou vhodným způsobem, jak můžeme nejen zastínit okna, ale i elegantně předělit prostor a vytvořit působivý design. Patří mezi velmi atraktivní stínící techniku, která se podobně jako římské rolety stává čím dál oblíbenější zejména v současné době. Doporučujeme je použít všude tam, kde vzniká požadavek o zastínění velké plochy.

Roletky den/noc

Interiérové roletky den/noc

Textilní interiérové roletky díky svému estetickému vzhledu dotvářejí design interiéru. Vzhledem k pestré nabídce látek a typů lze dosáhnout takřka dokonalého sladění interiéru.
Interiérové roletky typu Den / Noc jsou oblíbenou novinkou v našem sortimentu. Díky široké škále barev a možnosti připevnění do stropu i do okna, je možné je dosadit do jakéhokoliv interiéru. Ovládání roletky se provádí pomocí řetízku.

Interiérové roletky

Interiérové roletky

Textilní interiérové roletky díky svému estetickému vzhledu dotvářejí design interiéru. Vzhledem k pestré nabídce látek a typů lze dosáhnout takřka dokonalého sladění interiéru. Jedná se o interiérové roletky s bočním řetízkovým mechanismem, kde původní dřevěný samotoč nahrazuje hliníková trubka, na níž je připevněna látka. Je charakteristická vysoce estetickým vzhledem a jednoduchostí montáže i ovládání. Jednoduchý a spolehlivý řetízkový mechanismus umožňuje snadnou manipulaci a regulaci zastínění. Manipulace s roletkou se provádí pomocí tažného řetízku, podobně jako u žaluzií PROFILINE. Zastavení rolety v kterékoliv poloze zajišťuje aretační úchyt řetízku. Roletu nedoporučujeme ovládat tahem za spodní lištu plátna, dochází tak k častému poškození ovládacího mechanismu.

Interiérové roletky systém Plus

Interiérové roletky systém PLUS


Předokenní roleta, která se stejně jako původní pružinové rolety uchycuje na zeď nebo na strop před okno, či jiný zakrývaný otvor.

 • příjemný estetický vzhled 6 barev komponentů
 • možnost individuální skladby barev dle přání zákazníka
 • rychlý a jednoduchý způsob ovládání
 • velké plošné zastínění - do šířky 2 m
 • možnost zvýraznění díky ozdobnému volánu v různých tvarech
 • široké využití - ideální do bytů, kanceláří výkladních skříní apod.
 • garantujeme nezávadnost a barevnou stálost použitých látek
Systém PRESTIGE

Interiérové roletky systém PRESTIGE


Tato roleta se montuje přímo do okenního křídla, takže s ním lze manipulovat bez obav, že by došlo k poškození rolety.

 • nosné komponenty jsou vyrobeny z hliníku a plastu v sedmi barevných odstínech, čímž vzniká široká škála možností barevných kombinací
 • velký výběr látek - např. typ BLACK-OUT umožňuje 100% zatemnění místnosti
 • díky aretaci lze spodní okraj roletky nastavit v libovolné výši
Systém Classic

Interiérové roletky systém CLASSIC


S pružinovým mechanismem je možno použít pro většinu střešních oken od různých výrobců. Výhodou je stálý tah látky, rovnoměrné tlumení slunečních paprsků a nezanedbatelný je rovněž odraz tepla z místnosti ven.

 • jednoduché ovládání
 • díky napínací pružině nedochází k prověšení látky
 • možnost umístění na téměř každé střešní okno
 • široký výběr kvalitních látek
Interiérové roletky systém Vision

Interiérové roletky systém VISION


Zatím poslední typ ve vývojové řadě roletek. Pružinový mechanismus je ukryt pod celistvým hliníkovým krytem, který spolu s vodícími lištami zabraňuje průniku světla kolem látky. Díky aretačním zarážkám ve vodících lištách je možno nastavit roletku do jakékoliv polohy. Systém VISION je určen hlavně do střešních oken, ale uplatnění nalezne rovněž v oknech vertikálních, kde je požadováno absolutní zatemnění. Sortiment textilií je shodný s předešlými typy roletek, hliníkové a plastové komponenty dodáváme v barvě bílé a stříbrné. Pro svůj moderní design, široký výběr látek a snadné ovládání získávají interiérové roletky VISION stále větší oblibu při ochraně proti slunečním paprskům.

Venkovní rolety

Roletové systémy

Venkovní hliníkové rolety se díky svému účelu hodí do rodinných domků, bytů, ale i do kanceláří nebo prostor určených k podnikatelské činnosti. Slouží nejenom k tepelné izolaci jak v zimních tak letních měsících, ale i k ochraně majetku díky pevné konstrukci. Vzhledem k široké škále je možné navrhnout ideální barevné provedení zvyšující atraktivitu budovy. Hliníkové profily jsou vyráběné z kvalitních materiálů na automatických strojích a vyplňovány polyuretanovou pěknou, čímž je zaručena trvanlivost. Těm z Vás, kteří upřednostňují ochranu proti násilnému vniknutí, doporučujeme extrudované lamely kombinovat s dalšími osvědčenými zabezpečenými prvky, jako např. zajištění na klíč, zástrče a automatická jištění. Používané barvy jsou odolné proti otěru a nepodléhají působení vlivů znečištěného prostředí. I po letech zůstanou barvy stejně výrazné. Imitace dřeva jsou velmi přirozené, vodící lišty a boxy jsou renolitovány v odstínech zlatý dub, ořech a mahagon. Ovládacích systémů je několik druhů, od ručního ovládání lankem, páskem nebo pružinou až po elektromotory řízené spínači nebo dálkovým ovládáním. Ovládání rolet pomocí spínačů nebo dálkového ovládání bude hračkou i pro Vaše děti. Stačí jen zmáčknout tlačítko a rolety se tiše nastaví do polohy, kterou si budete přát. Ovšem nemusíte s roletami manipulovat vůbec. Řídící automatické systémy Vám umožní naprogramovat v týdenním cyklu pohyb rolet podle Vašich představ.

Sítě proti hmyzu

Sítě proti hmyzu

Proti-hmyzová síť je nejúčinnější ochrana proti všem druhům hmyzu. Díky široké nabídce barev a typů lze vybrat ideální síť pro každé okno či dveře.
Sítě se skládají z hliníkové konstrukce a síťoviny ze skelných vláken, potažených PVC, zajištěné v profilu gumou. Síťovina je dokonale průhledná.
Hliníkové válcované profily dodáváme v bílé, hnědé nebo imitaci dřeva (dle vzorníku). Zajišťovací gumu lze pořídit v několika odstínech.

Dodáváme tyto druhý sítí proti hmyzu


 • okenní sítě v upínacím rámu - pevné
 • okenní a dveřní sítě - rolovací
 • dveřní sítě - závěsné
 • dveřní sítě - posuvné
 • dveřní sítě s bočním výsunem - plisé

Sítě proti hmyzu se instalují na i do ostění. Pro obě varianty existuje několik způsobů uchycení. Všechny typy sítí se vyrábí na míru, podle přání zákazníka, takže zaručují dokonalé těsnění rámu na okně či dveřích a tudíž spolehlivě zabrání vniknutí hmyzu do místnosti.

Rolovací sítě PERFECT

Jedná se o síť proti hmyzu s pružinovým mechanismem, nebo v kombinaci s nekonečným řetízkem.

 • Perfect 160 - horizontální box, zajištění ve vodící liště, vhodná pro všechny typy oken.
 • Perfect 120 - vertikální box, stahování do boku, zajištění magnetem v boční liště. Vhodná pro balkónové dveře.

GALERIE

"Vzhled i pohodu ve Vašem interiéru jednoznačně podpoří kvalitní zastínění, vynikající nejen designem, ale i profesionálně odvedenou prací, při jeho výběru i montáži"

Jana Štěpánová

Kontaktní formulář

Pole označené * je nutné vyplnit.

Prosím, vyplňte správně Vaše celé jméno.
Prosím, napište Vaší emailovou adresu.
Prosím, napište Vaše telefonní číslo. Pouze v číselném formátu.
Neplatný Vstup
Prosím, napište Vaší zprávu.

Ochrana proti spamu

Neplatný vstup

POTŘEBUJETE PORADIT?


Technický specialista

poradenství, konzultace ke specifikaci stavební připravenosti, výběru materiálů, montáže, zaměření
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poptávky a kalkulace

poptávky, kalkulace, nabídky, objednávky, expedice, ekonomicý úsek
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.