Venkovní dřevěné terasy

Posedět venku s přáteli za teplého počasí, je výborný způsob relaxace. Pokud i vy toužíte po těchto chvílích, rozhodně se pusťte do realizace venkovní dřevěné terasy. Nechte se inspirovat radami, které jsme pro vás zhrnuli do článku "Venkovní dřevěné terasy". Novinkou na českém trhu jsou terasová prkna Xterier, které díky speciální termické a impregnační úpravě, odolají výkyvům počasí a teplot. Jednoduchou a rychlou pokládku zvládnete položit i vlastními silami. Seznamte se blíže s dalšími jedinečnými vlastnostmi venkovní dřevěné terasy a pusťte se do její realizace.

Venkovní dřevěné terasy jsou s příchodem teplého počasí místem, které u mnoha rodinných domů tvoří již neodmyslitelnou součást. Trávíme na ní příjemné chvíle s rodinou či přáteli, je naším útočištěm a ke svým hrám ji velmi často využívají děti. Nejen z těchto důvodů jsou na ni kladeny vysoké nároky v otázce kvality, odolnosti a dlouhověkosti.

Novinka na českém trhu, terasová prkna Xterier, je díky speciální termické a impregnační úpravě při výrobě, připravena odolat vysoké mechanické zátěži a neohrozí ji ani známé výkyvy počasí a teplot, jež jsou v letních a zimních měsících častou záležitostí a dosahují rozdílu až 50 °C. Terasová prkna Xterier jsou zajímavou možností pro všechny kutily, kteří si chtějí svoji terasu jednoduše a rychle namontovat vlastními silami.

„Pro výrobu našich nových terasových prken Xterier jsme použili evropské dřeviny, které jsou přirozeně samy o sobě odolné vůči klimatickým nerovnováhám. S pomocí naší patentované impregnační úpravy NATwood například podstatně zvyšujeme odolnost jasanového dřeva. Se speciální termickou úpravou pak nabízíme jedli a opět jasan,“ představuje úvodem nabídku terasových prken Xterier Ing. Zdeněk Vondrák, jednatel české centrály tilo s.r.o.,Terasová prkna Xterier si ale lze pořídit také v tvrdém kanadském modřínu. Všechny tři dřeviny pak mají kompletně provedenou povrchovou úpravu olejem na všech plochách.

Díky termické úpravě, která je aplikována na jedlové a jasanové dřevo, jsou prkna Xterier chráněna proti napadení škůdci a houbami, které velmi často dřevo v exteriéru ohrožují. Při výrobě se termo jedle řeže z bočního řeziva a díky tomu má převážně stojaté letokruhy. Ptáte se, k čemu je orientace letokruhů dobrá? „Tímto výrobním postupem se v prvé řadě zajistí podstatně větší rozměrová stabilita a dřevo tolik nepracuje. Terasa je uchráněna od nepříjemných průhybů a majitel tak nemusí řešit opravy prken a výměnu dílců,“ vysvětluje Ing. Vondrák. Termojedle je prakticky úplně bez suků, což nejvíce oceníte v okamžiku pokládky a montáže terasy.

Jak si terasu Xterier namontovat vlastními silami?

„Velice jednoduše pomocí našeho patentovaného systému tilo EASY-fix, který od letošního roku představujeme vůbec poprvé. Základem pro rychlou a snadnou pokládku jsou kvalitní gumové rozpěrky, které se zasouvají do zářezů na terasovém prkně. Při pokládce EASY fix systémem nejsou při montáži nutné podkladové polštáře - hranoly a docílíme tak vynikajícího provětrávání dílců a šetří se i montážní výška.“

Ing. Vondrák

Jednotlivé dílce je možné napojovat podélně i příčně a utvářet tak esteticky zajímavý šachovnicový vzor, který ozvláštní každou terasu u venkovních bazénů nebo u vstupů na zahrady.

Všechna terasová prkna jsou řešena na principu spoje pero-drážka pro docílení takzvaného nekonečného napojení. Horní strana prkna je vždy drážkovaná pro komfortní chůzi, boční hrany a spodní hrana prken je hladce ohoblovaná.

Kontaktní formulář

Pole označené * je nutné vyplnit.

Prosím, vyplňte správně Vaše celé jméno.
Prosím, napište Vaší emailovou adresu.
Prosím, napište Vaše telefonní číslo. Pouze v číselném formátu.
Neplatný Vstup
Prosím, napište Vaší zprávu.

Ochrana proti spamu

Neplatný vstup

POTŘEBUJETE PORADIT?


Technický specialista

poradenství, konzultace ke specifikaci stavební připravenosti, výběru materiálů, montáže, zaměření
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poptávky a kalkulace

poptávky, kalkulace, nabídky, objednávky, expedice, ekonomicý úsek
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KONTAKT


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Hiwa webové stránky